9. etapa: Rokycany - Kašperské Hory

8. Červen 2018

Přátelství. Je to nakažlivé tady v pelotonu Na kole dětem. Ne jeden z cyklistů to poznal. Jak se jednou na nějaké ty kilometry přidáte, je velmi pravděpodobné, že se jindy začleníte znovu. Přemýšlím, čím to asi je. Honza Bicek, náš velký kamarád, osobnost, borec, na kterého všichni vzpomínáme (můj manžel, pozn. pisatelky), který s námi ještě před třemi lety švihal napříč vlastí, jednou ve své reportáži napsal, že je-li kolektiv tužen společným cílem a navíc námahou, vznikají přátelství, která trvají, a to nehledě na věk či profese. Borci ze základního pelotonu, kteří jedou celou tour, jsou srdcaři, přátelé, lidé, kteří vám pomohou, i když nemusejí nebo to nečekáte. Vím, o čem mluvím.

Tím bych Vás ráda nalákala, neboť máme před sebou zítřejší, letošní poslední etapu, která nás provede ze Šumavy až do Domažlic. Přijeďte to zažít s námi!

Ale teď k událostem, které přinesl uplynulý den. Část našich cyklistů na dnešek nocovala na velmi příjemném místě penzionu No. 1 v Rokycanech. Druhá část, na kterou místo nevyzbylo, spala v penzionu B+L a ráda by Vás varovala před nemilou zkušeností. Bohužel i to se stává, B+L skutečně nedoporučujeme. Za stejnou cenu jako první zmíněný penzion získáte ne příliš čisté ubytování a nepříliš ceně adekvátní služby.

Navzdory tomu, všichni borci a početné borkyně se s úsměvem na rtech sešli ráno v půl osmé na startu. Nebe bylo poseto mráčky a tak si všichni dnes mohli, alespoň tedy dopoledne, oddychnout od horkého počasí. Dle slov Zbyňka Vávry dokonce cestou spadla jedna osvěžující kapka, snad byla skutečně deštová.

A tak se příjemně jelo do Přeštic, kde Josefa a jeho doprovod očekával starosta Karel Naxera společně s tajemníkem Ondřejem Kokoškou. Nepomuk, který zastupoval starosta Jiří Švec, nás přivtal v krásném sále restaurace Švejk restaurant U Zeleného stromu.

Josef do pedálů pak dupal jako by mu za kolem hořela koudel. A tak se mu podařilo přervat dva dráty v kole. Nějakou dobu strávil opravami, a tak se peloton zkušeně prosmýkl bez jeho vedení přes Olšany. Po pár kilometrech byl již lídr na svém místě, tedy v čele pelotonu a uháněl do Horažďovic. Hluboké pozitivní dojmy z tamního krásného náměstí, osvěžující kašny a nesmírně sympatických zástupců města, starosty Ing. Michala Formana a místostarostky Ing. Hany Kalné byly zaslechnuty ještě u večeře. Po úvodní zdravici se strhla celá sada vystoupení. Tedy postupně. Oslnivé mažoretky ze ZŠ Blatenská předvedly působivé číslo pod vedením paní učitelky Milany Mudrové. Hned na to se předvedla i ZŠ Komenského. Přihlížející napjatě sledovali sportovní gymnastiku a americký step žáků pod vedením paní učitelky Jiřiny Stichenwirthové. A na oplátku z našich řad vystoupila Martina Štěpánková-Trnková, trojnásobná mistryně světa v krasojízdě. Na kole, samozřejmě. Martinku obdivovali děti i dospělí a ještě než jsme se všichni rozloučili, měli jsme to potěšení potkat bývalého kolegu Honzy Bicka – veterináře. Jméno neuvedl, ale víme, že patří do Žebráckého spolku mopedistů a tímto ho zdravíme.

Po tomto milém přivítání zamířil Josef v rozverné náladě do Sušice. Za celé město peloton uvítala místostarostka Věra Marešová. Svou odvahu předvedla paní učitelka Štěpánka Balvínová Žáková, která se nechala vyšvihnout na vysoké kolo. Jeden z žáčků na to konto volal do mikrofonu: „Paní učitelko, vy jste moc statečná! A laskavá!“

Terén se začal neúprosně zvedat do příkrých a táhlých šumavských kopců. Tou dobou už na obloze opět zářilo slunce v plné parádě, a tak se naši cyklisté dostavili do Hartmanic celí orosení. Svým vlídným slovem je přivítal starosta Pavel Valdman. Všem účastníkům cyklotour, kteří jedou z Ostravy až do Hartmanic, připravil originální dárek – keramickou mapu letošní trasy. Mezi cyklisty se zařadil kamarád Honzy Bicka – Vašek (příjmení známe, ale on si nepřál ho uvést). Byl vřele přijat a hned po pár kilometrech jízdy je jisté, že se sním ještě setkáme. Stihl se spřátelit s mnohými účastníky, budeme se těšit znovu na viděnou v příštím ročníku.

Dnešní etapa se začala krátit. Peloton svištěl dolů z kopce, zahnul ostře vpravo a opět začal stoupat do dnešního cíle – Kašperských Hor. Josef drtil poslední stoupání, aby se působivě vyšvihnul na náměstí a stočil svůj kostitřas pod kostel Sv. Markéty, kde už netrpělivě přešlapoval starosta Petr Málek. Našemu spíkrovi Vojtovi ulehčil práci místní moderátor Radek Nakládal a po audienci už se naši borci odebrali na výtečnou polévku a guláš se šesti do jídelny v místním dětském domově.

Neváhejte. Stojí to za to! Uvidíme se zítra na trase? A teď už dobrou!

 

 

Cyklotour 2018 - 9.etapa

Fotoreport z 9.etapy cyklotour 2018
8. Červen 2018
foto: © Ivo Dvořák / idphotography.cz

Generální partner projektu

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!