7. etapa: Brandýs nad Labem- Stará Boleslav – Družec

6. Červen 2018

6. červen 2018, 128 km, průměr 22 km/h, na mém computeru max. rychlost 48,6 km/h

Než odstartujeme z dvouměstí, odkud nás vyprovodil pan starosta Ing. Vlastimil Picek, přiblížíme pár osobností z pelotonu. Dnes i mimo peloton. Jsou to pánové MOTO a MOTO – tak to mají na reflexních vestách. V jedné je navlečen Vláďa, v druhé Roman, sedlají silné mašiny a doprovázejí nás od Ostravy až do Domažlic. Nejsou to policisté, ale nadšenci, kteří z dobré vůle a kamarádství pomáhají naší tour. Vláďa je řidič brněnské MHD a vzít si dovolenou na takovou akci nebylo jen tak, lidí je málo. Také doma udělal přítelkyni náramnou radost... Podobně Roman. Pracuje sice jako technik u policie, ale s dopraváky nemá nic společného. Kluci, děkujeme. 

          A ještě jeden, teď už z pelotonu. Ne každý Josef je Zimovčák. Tenhle je z hor, šlachovitý chlapík, spolehlivý solida. Kdysi dávno před tour požádal Pepu Zimovčáka, aby přijel na besedu. Stalo se.

– Až budeš potřebovat, abych přijel já, zavolej. Když se

konala první tour, Pepa zavolal a já samozřejmě nastoupil a pak jsem nevynechal ani jedinou.

Až se psal rok 2013. Tour jela přes Zbuzany, na náměstí veselí a na vysokém kole známá herečka, místní občanka, Z kola ji sundával náš Josef z hor, ale ouha, neudržel ji v pravačce. Copak copak? Že by stáří? Takže se doma začal o ruku starat. Stručný průběh: ortopedie, neurologie, rentgenologie, onkologie, chirurgie a histologie. Milý pane Josefe, ten nádor na obratli c5 byl zhoubný. Jak to bylo dál? Počkejte chvilku, teď je čas na dnešní etapu.

          První zastávka v Neratovicích, v parku plno dětí (jako od Ostravy skoro všude) a paní starostka Mgr. Lenka Mrzílková a milé dámy ze školy i z úřadu. Odsud jsme se vydali s mnoha dětmi na další štaci do Roudnice nad Labem. Je to město s bohatou cyklistickou historií a panem Vladimírem Urbanem, jehož všichni cyklisté znají jako Lálu. Vzal kolo a šlapal s námi do Lázní Mšené, které jsme už také mnohokrát v minulosti navštívili, Pepa Zimovčák měl ve zdejší škole kolikrát i přednášku. Ve škole je ale nové vedení a buď nově mete, nebo celá škola zlobila, takže nás pan starosta Josef Bíža přivítal v kulturním středisku, kde jsme také zůstali na oběd. Zdejší salát ze zelí a makové buchty nabízené paní starostovou nedostaly sice michelinskou, ale od nás galuskovou hvězdu. Než jsme se vydali na další štreku, objeli jsme kulturní dům šlapajíce jen levou nohou. Tak jsme si připomněli Honzu, který s námi jezdil, také šlapal jen levou nohou a objel tak (nejen) celou tour. Už nejezdí, protože nás pozoruje shora. Divná věc – jako by byl pořád s námi.

          Velvary mají krásné náměstí s historickým dlážděním, které z nás téměř vytřáslo duši. Pan starosta Wolák ocenil nejen náš projekt, ale také žáky z Neratovic, kteří s námi šlapali až sem.  Kabrňáci.

          Ve Slaném nás místostarosta Pavel Zálom vítat nemusel, protože s námi šlape už z Ostravy. Příběh, jak se k nám před čtyřmi lety přidal, přijde na řadu někdy jindy.

          Dru-žec! Dru-žec! Tato obec nedaleko Kladna bere naši akci jako vesnickou zábavu pro malé i velké, místní i přespolní. Peloton měl sice něco přes sto účastníků, ale čekala na něj přesila. A mažoretky, zdejší kapela, bohaté občerstvení, večer Rangers. Pan starosta Zdeněk Kofent aby se uvítal: Nejen Pepu a jeho akci, ale slavné hokejisty nedalekého kladenského týmu a současně i reprezentanty Františka Kaberle, Františka Pospíšila, Josefa Horešovského, Jana Vinše a Jaroslava Kofenta. To bylo haló!

          Zazvonil zvonec a... Málem bychom nezapomněli na příběh našeho Josefa z hor. Po operaci pravou ruku jako kdyby neměl. Co měl, byla vůle. A postupné cíle: do roka dokážu navléknout triko. Pak oblek. Odmítl přijmout invalidní důchod. Pak chtěl přenést dospělého v náručí. Šlo to ztuha, ale šlo to, protože nejen strašně chtěl, ale dělal pro to maximum. Jednoho dne se zeptal doktora, jestli může na kolo. Prý ano. Koupil si novou silničku, o níž dávno předem věděl, jaká bude. Bílý rám (jako nevinnost), s červeným pruhem (jako boj) a zeleným (jako život).

  • Tak co ruka?
  • Je tak na 90 procentech původního stavu.

Letos jede Pepa od Ostravy po Domažlice.

Ke včerejšímu raportu drobný doplněk: V pelotonu se během našeho putování objevil nejen už zmíněný tricykl, ale také handbike s Pavlem, který nás doprovodil kolem Uherském Brodu (na vozík ho přivedlo rizikové kácení), dnes ještě dvě lehokola a zahlédl jsem další tricykl se dvěma koly vpředu, ale než jsem s k němu propracoval, odbočil a opustil nás.

          Dobrou

Cyklotour 2018 - 7.etapa

Fotoreport z 7.etapy cyklotour 2018
6. Červen 2018
foto: © Ivo Dvořák / idphotography.cz

Generální partner projektu

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
ALFUN a.s.
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby

Partneři

RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
Zábojník - výroba cementového zboží
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Kavárna Adria - caffé restaurant
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
léčba pohybového aparátu
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Buchlovské hory
Maximum Party Service - cateringový servis
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!