3. etapa: Drslavice - Hustopeče

2. Červen 2018

Než se vydáme na třetí etapu, musíme připomenout princip, na jakém účastníci našeho pelotonu absolvují cyklotour. Tak zaprvé: Každý si svoji účast platí, takže náklady v tomto ohledu činí nulu. Mnozí si berou na cyklojízdu dovolenou, kdo nemůže, jede třeba jen jeden nebo dva dny. Kromě toho se rozumí samo sebou, že každý navíc přispěje, jak může, může-li. Řada účastníků má na našich dresech reklamu, a protože je tolik účastnických dárců, jsou jejich reklamy patrné tak do metru, protože je jich tolik. Mrňavá je například reklama firmy Racha Kovo Sport  – její majitel Radek Chamrád s námi šlape a dnes přidal na konto 50 000 korun.  Nejde ale o desetitisíce. Dovolte ještě jeden příběh ze včerejška. Zavolala nám jedna ( podle hlasu starší) dáma z Uherského Brodu. Je po operaci, nemůže v tom vedru ven na náměstí za námi. Požádala o číslo konta, že na ně něco pošle. Milá paní, vaše jméno jsme bohužel nezaznamenali – moc vám děkujeme. Využijeme každou korunu. A vězte, že nám jde v první řadě o slušnost, o empatii a pomoc těm, kteří ji potřebují. O peníze jde v první řadě možná nějakému  profesorovi účetnictví.

      Tak a vyjíždíme z Drslavic. Lehce chladno, mírný větřík a před námi Uherský Ostroh. Krásný zámek, milá paní starostka Hana Příleská, která přivítala 180 (sto osmdesát) účastníků pelotonu. Tolik nás dnes jelo, což je už nářez, to nám věřte. Další zastávka nás čekala v Hroznové Lhotě. Už  ten název :-) ! Pan starosta Petr Hanák nás pohostil, největší potlesk ale sklidil Pepův čtyřletý vnouček Jonáš Zimovčák. Náš moderátor Vojta Polanský ho neprozřetelně požádal o písničku, protože nečekal (jako nikdo), co si takový špunt může pamatovat. Odstartovali jsme tedy se zpožděním.

      Strážnice je naše tradiční zastávka, když už tu nekončíme etapu. Paní starostka Renata Smutná nás rozveselila občerstvením a přátelským uvítáním. Už tu starostuje druhé funkční období a mnohé z nás už i pozná. Uvědomili jsme si, kolik obcí vedou ženy i bez povinných kvót. Dozajista dobře, protože je volí lidé, kteří je znají ze sousedského života.

      Na krásném hodonínském náměstí proti kostelu, kde byl pokřtěn prezident TGM, jsme se pozdravili s panem starostou Milanem Lúčkou a jeho místostarostou Jiřím Jandou a pak hurá do Lužice. I tady jsme zabrzdili jako už tradičně, také tady jsme se zdravili se známými představiteli města panem starostou Jaroslavem Kremlem a místostarostkou paní Janou Ambrožovou (aha – opět dáma). Pravda, škvarky nejsou ideální stravou pro cyklisty, ale nechat jsme je tam nemohli. Ještě interview s pány profesory Pafkem a Pirkem pro místní televizi a vzhůru na posledních třicet kilometrů do Hustopečí. Skončili jsme na místním koupališti, kde se jedinečně osvěžila Eva, když ji v dresu i s botama hodil do vody Dušan. Pak jsme si neformálně povídali s paní starostkou  Hanou Potměšilovou – opět dáma v čele města, dnes byly  přesile a my jsme z nich měli dobrý pocit. Z Hustopečí jsme se vydali do Brna, někdo autem, někdo vlakem, někdo na kole – zorganizovat to tak, abychom se všichni včas sešli, bylo dílem organizace, za kterou děkujeme Martině, Ivetě, Pavlovi, Arturovi a Jardovi. Díky, dobrou. 

 

 

Cyklotour 2018 - 3.etapa

Fotoreport z 3.etapy cyklotour 2018
2. Červen 2018
foto: © Ivo Dvořák / idphotography.cz

Generální partner projektu

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
ALFUN a.s.
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby

Partneři

RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
Zábojník - výroba cementového zboží
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Kavárna Adria - caffé restaurant
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
léčba pohybového aparátu
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Buchlovské hory
Maximum Party Service - cateringový servis
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!