2. etapa: Mladá Boleslav - Vrchlabí

Mladá Boleslav - Sobotka - Jičín - Nová Paka - Jilemnice - Benecko - Vrchlabí
2. Červen 2017

Třetí den, říká se kritický, je bez krize za námi. Dnešní start etapy byl posunut na desátou dopolední. Pro naše borce a borkyně byla totiž přichystána prohlídka Škoda. Muzea v Mladé Boleslavi. Byli jsme se podívat na ty nejstarší prototypy i nejnovější modely proslulé značky. Mezitím, co jsme se kochali v muzeu a někteří pánové zkusili na trenažeru jet rallye (mimochodem jejich jízda vypadala na monitoru spíše zběsile), venku se už šikovali zástupci ze Škodovky v přiléhavých dresech a pózovali pro fotografy. Před desátou hodinou začalo být rušno, přišla nás pozdravit a popřát to nejlepší do dalších kilometrů generální ředitelka Škoda Muzea.

Obdržela od Josefa originální zvon Na kole dětem a hned zkusila, jak silné má srdce. Odmávala nám start etapy a už jsme roztáčeli kliky našich většinou silničních kol. Nutno zmínit, že se dnes ráno odpojil profesor Pirk, který nás doprovázel od startu. Tak opět naviděnou! Do Sobotky nebylo daleko a ani žádné závažné kopce jsme cestou nezdolali, a tak jsme svěží a veselí mávali dětem, které nás vítaly a povzbuzovaly v Boleslavské ulici u kolejí. Na náměstí Míru nás vítal starosta Ing. Libor Jenček. Jen jsme opustili Sobotku, upíraly se naše zraky směrem k Prachovským skalám, které byly tušit nedaleko. Loupežník Rumcajs nás naštěstí cestou do Jičína nepřepadl, a tak nás mohl hostit ve svém městě starosta Jan Malý. Na Žižkovském náměstí se v rámci programu pro Na kole dětem strhla doslova kulturní smršť.

Vystoupili sourozenci Eliška a Daniel Charvátovi, mažoretky Gloria Nová Paka, taneční soubor Luna, K-klub – skupina Brnkačka a po příjezdu pelotonu zopakovalo pro velký úspěch své vystoupení Dioptrio. Oblaženi a občerstveni jsme se rozloučili a pokračovali zase o kousek dál. V Nové Pace měla program v paži moderátorka Marcela Fajferová, a tak si mohl náš moderátor Vojta Polanský trochu odfrknout. Josef se za nás všechny pozdravil se starostou Josefem Coganem a jeho pobočníky místostarosty Pavlem Bouchnerem a Milanem Pospíšilem. Těšili jsme se do Krkonoš, které už byly nyní tušit co-by-kamenem. A tak jsme dorazili do kolébky českého lyžování. V Jilemnici nám bylo velmi blaze. Ihned při vjezdu do města nás přivítala a průjezd zorganizovala švarná policistka od místní městské policie. Na náměstí se na nás zase mile usmívala stasrostka Jana Čechová, činil se DJ a místní lid pozorně naslouchal Josefovým slovům při audienci. Po tomto vřelém přivítání, kdy milovníci lyží ukázali, že v létě mají rádi také cyklisty a cyklistiku, vydali jsme se na vrchařskou prémii. Naši vrchaři Jirka Sušický alias Orel ze Zbuzan a pan profesor Pafko se museli činit, aby obhájili své pozice.

Na Benecku jsme se rádi pokochali malebnými výhledy na širé a dlouhé okolí. A za tu dřinu jsme si pak užili sjezd a dosvištěli až na náměstí do Vrchlabí, kde nás brzdil místostarosta Michal Vávra. Na starostu Jana Sobotku se těšíme ráno na startu další etapy. Nakonec si naši borci  rádi vyzkoušeli novou Škodu Kodiag a ležérně se přesunuli do dnešního nocoviště v Herlikovicích. Zítra nás čeká opět etapa s vrchařskou prémií na závěr, zavede nás do Deštného v Orlických Horách.

2. etapa: Mladá Boleslav - Vrchlabí

Mladá Boleslav - Sobotka - Jičín - Nová Paka - Jilemnice - Benecko - Vrchlabí
2. Červen 2017
Martina Hromková

Generální partner projektu

Záštita projektu

Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brno, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.- hejtman Moravskoslezského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.- hejtman Královehradeckého kraje, Mgr. Zdeňka Leščišinová- starostka města Frenštát pod Radhoštěm, Ing. Radka Krištofová- starostka města Fulnek, Ing. Dagmar Sahánková- starostka města Hostinné, Mgr. Jana Drejslová- místostarostka města Rychnov nad Kněžnou, Bc. Lenka Ševčíková- starostka obce Klášterec nad Orlicí, Ing. Zdenka Szukalská- starostka města Moravský Beroun, Jaroslav Král- starosta města Benátky nad Jizerou, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem, Ing. Petr Rys, MBA- starosta města Bruntál, Ing. Pavel Dominik- starosta města Břeclav, Bc. Martin Staněk, DiS- starosta města Česká Skalice, Ing. Jan Jarolím- starosta města Dvůr Králové nad Labem, Petr Fiala- starosta města Letohrad, Petr Hable- starosta města Nové Město nad Metují, Vít Aldorf- starosta města Oslavany, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Mgr. Zdeněk Brož- starosta města Šumperk, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Petr Krejcar- starosta obce Veliny, Ing. Ivan Husák- starosta obce Zichovec, Alfred Plašil- místostarosta města Vrchlabí, Ing. Petr Poláček- místostarosta města Dobruška, RNDr. Jan Přichystal- místostarosta města Šumperk, Libor Koldinský- starosta města Týniště nad Orlicí, Radomil Kašpar- starosta města Litomyšl, Mgr. Josef Cogan- starosta města Nová Paka, Pavel Čejka- starosta města Bzenec, Bc. Jiří Vogel- starosta města Štíty, zastupitelstvo obce Deštné v Orlických horách, Ing. Vojtěch Štancl- místostarosta města Choceň, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.- hejtman Pardubického kraje, Ing. Věra Nechybová- primátorka statutárního města Ústí nad Labem, Mgr. Ivana Majíčková, MBA- starostka města Kunovice, Petr Hudousek - starosta města Rokytnice v Orlických horách, Rostislav Koštial- starosta města Mikulov, Ing. Petr Klouda- starosta města Rýmařov

Generální partner

Hlavní partneři

Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
RACHA KOVO SPORT s.r.o.

Partneři

ALFUN a.s.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
Zdeněk Tomášek s.r.o. - mezinárodní kamionová doprava
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
SNIP & CO - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Bizmark - reklamní agentura
Buchlovské hory
léčba pohybového aparátu
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kooperativa - pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
Kavárna Adria - caffé restaurant
Maximum Party Service - cateringový servis
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Zábojník - výroba cementového zboží
Hape - specializovaná prodejna kol
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!