Prolog: Ostrava - Lipník nad Bečvou 76km

30. Květen 2018
Ostrava – Studénka – Suchdol nad Odrou – Lipník nad Bečvou

Prolog 9. ročníku začne v Ostravě a vyrazíme směrem na jihozápad. První zatávka bude ve Studénce. Budeme držet směr a pokračovat do Suchdola nad Odrou. Pak vyměníme Odru za Bečvu a z Hranic dojedeme do cíle prologu, Lipníku nad Bečvou po cykloztezce podle Bečvy.

 

Start v Ostravě: 12:00 hod, Prokešovo náměstí před Novou radnicí

Ostrava  -  Janová – Polanka nad Odrou  – Klimkovice – Studénka  náměstí Republiky (příjezd cca 13:30 –  odjezd 14:00) 27 km                                     

Studénka – Pustějov- Hladké Životice – Suchdol nad Odrou Komenského 318 (příjezd cca 14:45 – odjezd 15:15)  14 km  

Suchdol nad Odrou – Mankovice – Hynčice  –  Bělotín – Hranice – cyklostezka podél Bečvy – Lipník nad Bečvou  náměstí T. G. Masaryka (příjezd cca 17:00)   35 km                          

Podrobnou trasu najdete zde.

Profil trasy najdete zde.

Prolog: Ostrava - Lipník nad Bečvou

30. Květen 2018

Letošní ročník jsme zahájili vloni, když jsme se. 6-listopadu sešli v Praze. Josef Zimovčák tehdy představil, kudy povede letošní ročník Cyklotour. My, co spolu mluvíme, víme, že se v sudé ročníky jede od západu na východ, v liché opačně od východu na západ. Startovním místem tedy určeno Prokešovo náměstí v Ostravě. 

Ani jsme se nenadáli a byl tu start. Na náměstí před magistrátem nás přivítal pan primátor Ing. Tomáš Matura, MBA, jeho náměstkyně paní Kateřina Šebestová a náměstek pan Zbyněk Pražák, trojice, která vzala Cyklojízd vážně, protože přišla s koly a vydala se s námi na trasu první etapy do Lipníka nad Bečvou.

          Než vyrazíme, připomeneme smysl naší akce: V České republice ročně onkologicky onemocní na 400 dětí. Současná medicína jich dokáže 87 % vyléčit. Cílem Cyklotour Josefa Zimovčáka je získat finanční prostředky, jimiž jednak přispíváme na centra jejich léčby, jednak malým pacientům hradí jejich rekondiční pobyt, když po měsících léčby opustí bílé nemocniční prostředí. Dnes předal Pepa dětské onkologii v Ostravě 100 tisíc.

          Dost  o tom, je šest minut po poledni a peloton snad osmdesáti cyklistů za doprovodu motorizované policie vyjíždí do první etapy. A je to fofr.

  • - On to kolo ukradl?
  • - Ne, je jeho. Je jenom tak nabušenej.

Tolik první hláška po několika kilometrech, kdy Pepa na svém vysokém kole nasadil tempo, při němž computer kmital kolem rychlosti 25 km/h.  V pelotonu jsou známé osobnosti jako páni profesoři Pavel Pafko a Jan Pirk (možná jste je dnes ráno viděli v televizi a slyšeli v rozhlasu), dále tradiční podporovatelé, sponzoři a příznivci Cyklotour. Mnozí se díky ní stali blízkými přáteli. Nastoupili i lidé, kteří přijeli poprvé. Vítání jsou všichni stejně.

          Dnes jsme se jen rozehřáli na 80 kilometrech, kdy jsme zastavili ve Studénce (přivítal nás pan starosta Lubomír Šobiš a místostarosta Petr Odchodnický) pak v Suchdole (uvítali nás pan starosta Ing. Richard  Ehler ((pak se vydal na trasu společně s námi)) s paní místostarostkou Ivou Grabovskou) a konečně jsme dorazili do Lipníku nad Bečvou (čekala nás paní místostarostka Dana Navrátilová), kde se do zlaté knihy města podepsali výše zmínění páni profesoři a pochopitelně Josef.

          Nutno připomenout, že nás všude čekali s občerstvením -.něčím na žízeň, na hlad i na duši. Ve Studénce i v Suchodele moc šikovná děvčata s tanečním programem. Studénská skupina se jmenuje Petra na památku kamarádky, která je už opustila… Zase jsme si uvědomili, že Cyklotour má smysl.

          Po páté odpoledne jsme byli v cíli, rozloučili se s dětmi a dospělými, kteří se k nám přidali (Ostraváci z tamního veterán cyklo klubu Hrabová se otočili a pílili osmdesát kilometrů zpět do Ostravy ) my ostatní jsme se šli osprchovat. Věříme, že závěr letošní Cyklotour bude ve stejné pohodě jako začátek. Držte nám (tedy dětem) palce.

P.S,. Na zastávkách jsme kolemjdoucím a divákům prodali naše drobnosti či nám jen tak přispěli, takže jsme na konto připsali prvních 10 500 Kč.

 

Cyklotour 2018 - prolog

Fotoreport z prologu cyklotour 2018
30. Květen 2018
foto: © Ivo Dvořák / idphotography.cz

Generální partner projektu

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
ALFUN a.s.
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby

Partneři

RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
Zábojník - výroba cementového zboží
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Kavárna Adria - caffé restaurant
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
léčba pohybového aparátu
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Buchlovské hory
Maximum Party Service - cateringový servis
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!