4. etapa: Brno - Jihlava 126km

3. Červen 2018
Brno – Rosice – Náměšť n. Oslavou – Rouchovany – Třebíč – Jihlava

Ve 4. etapě vyrazíme z Moravské metropole přes Bobravskou vrchovinu do Rosic. To už budeme v Boskovické brázdě. Pak nás cesta zavede do města vojenskému létání zaslíbeného, do Náměstě nad Oslavou. Zde odpočineme a další kilometry budeme přes Jevišovskou pahorkatinu směřovat do Dukovan, mineme místní elektrárnu a sjedeme do Rouchovan, tradiční zastávky cyklotour. Minulý ročník zde končil. Stočíme se zpět na severozápad a pojedeme do Třebíče. V tomto historickém městě odpočineme a poslední část dnešní etapy nás zavede přes Křižanovskou vrchovinu do srdce Vysočiny, do Jihlavy. Zde budeme dnes nocovat.

Start Brno: 8:00 hod, Moravské náměstí

BrnoRosice  Palackého náměstí   20 km  příjezd cca 9:15 - odjezd 9:45

Rosice – Zastávka – Újezd u Rosic - Hluboké – Jinošov –  Náměšť nad Oslavou Masarykovo náměstí 22 km příjezd cca 11:00- odjezd 11:30                  

Náměšť nad Oslavou – Březník – Dukovany – Rouchovany   25 km  příjezd cca 13:00 - odjezd13:30

Rouchovany – Valeč – Třebenice – Třebíč Karlovo nám. 25 km příjezd cca 14:45 - odjezd 15:15

Třebíč – Petrovice – Okříšky – Zašovice – Nová Brtnice – Brtnice – Jihlava   Masarykovo nám.     35 km  příjezd cca 17:15

 

Podrobnou trasu najdete zde.

Profil trasy najdete zde.

4. etapa: Brno - Jihlava

3. Červen 2018

Zatím nejdelší letošní etapa byla brdeček za brdečkem, případně zoubek za zoubkem, zkrátka nahoru dolů. Na computeru jsem měl průměr 18,5 km/h, nejvyšší rychlost 51,5 km/h – takhle jezdí Pepa Zimovčák. Tolik k technickým parametrům.

          Teď pár slov o několika těch, kteří šlapou v pelotonu. Radek se o naší akci dozvěděl v roce 2015 a jel jen dvě etapy. Byl po operaci nádoru tlustého střeva, měl vývod, opustila ho partnerka s dcerkou a firmu mu v době jeho léčby vytuneloval partner. Letos jede počtvrté, podruhé celou tour, už bez vývodu, má novou partnerku, novou prosperující firmu a nakoupil dresy za 23 tisíc, které rozdal svým zaměstnancům a přátelům, které letos na tour přivedl, třeba jen na jednu etapu.

          Lenka nám vloni mávala „s velkým pupkem“, jak řekla. Dnešní etapu už jela celá rodina: Lenka, manžel Roman, oba na horských kolech, za Romanovým kolem přívěsný vozík, v něm sedmiměsíční dvojčata Lilly a Sofi. Račte se podívat, kolik dnešní etapa měřila a jaké měla převýšení.

          K trase: Z Brna jsme se rozdýchali v kopcích do Nového Lískovce a zamířili do Rosic. Na nádvoří zámku nás přivítal pan starosta Jaroslav Světlík s místostarostou panem Františkem Brimem.

Odsud jsme zamířili do Náměště nad Oslavou, kde nás čekal pan starosta Vladimír Měrka se svým moc hezkým 56 let starým prasetem. Tedy pro vás, kdo to náhodou nevíte, se skútru ČZ 175 říká prase. Pan starosta sbírá historické motocykly. Žádný div, je to bývalý československý reprezentant v motocyklových soutěžích. Kousek nás na svém praseti doprovodil – stačil nám J.  

Před vchodem do Jaderné elektrárny Dukovany nás čekal pan Vladimír Černý, člen správní rady Nadace ČEZ. Bylo to krátké mezipřistání na meruňkové, makové a tvarohové koláče.

Honem honem do Rouchovan, které pravidelně navštěvujeme nejen kvůli zdejším krasopisným řízkům. Tady už jsme se s panem Vladimírem Černým nemuseli vítat – je to ten stejný z nadace, teď ale jako starosta obce. Když jsme odjížděli, volal, že máme přijet, i kdyby příště už nestarostoval.

V Třebíči nás překvapil jednak bohatý zástup občanů, jednak skupina mažoretek, početná street dance group, malá tančící děvčata – všichni s chutí a glancem, a to prosím v neděli odpoledne! Pan radní Pavel Pacal nás nejen přivítal, ale také nás doprovodil na kole. I on nám stačil J.

Huráááá Jihlava!!! Přivítali nás náměstci primátora pánové Jaromír Kalina a Radek Popelka, před nastupujícím hladem nás zachránilo přichystané občerstvení a pak už hurá uklidit kola,  rozdělit se do pokojů, vyprat dresy, večeře, tekutiny, vlastně obráceně – tekutiny (Ježek je dobrá tekutina!), pak večeře a spát.

P.S. Jestli jste to dočetli až sem, tak za odměnu krátce o třetím z těch, kdo s námi šlapali, pravda předevčírem. Začnu v kostele v obci Kněždub: když pan farář Jan Turko ukončil mši, oznámil farníkům, že se příští neděli posouvá mše o půldruhé hodiny, protože velebný pán musí příští neděli doprovodit na kole naši tour. Tolik k duchovnímu životu v Kněždubu v souvislosti s akcí Na kole dětem.

          P.P.S. Na každé zastávce jsme dostali symbolický šek na větší či menší částku. Řekli jsme si, že výši příslibů nebudeme nyní uveřejňovat, koneckonců peníze ještě z větší části nepřišly na konto. Ale nebojte – po ukončení tour a uzavření akce bude výroční zpráva na webu. 

Dobrou.

 

Cyklotour 2018 - 4.etapa

Fotoreport z 4.etapy cyklotour 2018
3. Červen 2018
foto: © Ivo Dvořák / idphotography.cz

Generální partner projektu

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
ALFUN a.s.
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby

Partneři

RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
Zábojník - výroba cementového zboží
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Kavárna Adria - caffé restaurant
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
léčba pohybového aparátu
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Buchlovské hory
Maximum Party Service - cateringový servis
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!