Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

30. Červenec 2017
Pobyt v Petrohradu

Vydáváme se poznat Petrohrad. Je neděle a všude velká spousta lidí. Říkám Ivanovi: "vidíš jaká jsi celebrita, kolik lidí tě zde vítá". Ale skutečnost je jiná. Petrohrad slaví 320 let od založení námořní flotily. Na řece Něvě se objevují vojenská plavidla, je přítomen i prezident. Policie staví provoz na vjezdu z dálnic do města a kolony rostou a rostou až jsme v jedné z nich také uvízli. Ještě, že před námi jede Valerij s rodinou, jenž nás doprovází na místa, která stojí za to navštívit. Nad hlavou nám létají vojenské letky, zvedají se mosty a do města vplouvají křižníky a další plavidla. My se mezi tím vydáváme do Petrodvorce. Stojí na vyvýšeném místě a pod ním hlavní fontána se sochami zlatem potaženými. Zrovna tak kopule na střechách. Je to silný zážitek. Dále od této fontány pokračuje park s mnoha dalšími stavbami, které jsou také pastvou pro oči. Za parkem je moře.

Jsme zvaní na oběd a následně přejíždíme do středu města. Ty vzdálenosti v tak velkém městě znamenají přejezdy desítky kilometrů. S ohledem na svátek námořníků je zde hlava na hlavě. Parkujeme a loučíme se. Dále využíváme knižního průvodce městem.  Procházíme Nevskij pospekt, jdeme kolem Zimního paláce, prohlížíme a fotíme  chrámy, sochy a vojenská plavidla na řece. Říkáme si, že je potřeba vidět také Auroru. Za tou však musíme několik kilometrů. Paradoxem doby je, že za touto lodí, která odstartovala běh dějin poněkud jinak, stojí po sto letech na břehu komplex budov na níž jsou velké nápisy Samsung a Kia motors.

Je již dost hodin na to, abychom se vrátili k našemu hostiteli. Naše navigace, byť s nejnovější aplikací na Rusko, ne všechno zná a tak po chvíli bloudění nás u silnice čeká náš přítel Valerij se svou manželkou. Ptají se nás jak se nám v Petrohradě líbilo. Říkáme, že velmi. Co udiví na první pohled je ta rozloha. Ten obrovský prostor, na kterém žije tolik lidí. Dále je to množství opravených a zachovalých památek a také ta doprava ve městě po nových nebo opravených silnicích. Skoro všude čtyři a více pruhů. Kolem cest čisto a posečeno.  A stále se něco buduje. Ještě dlouho si povídáme o historii i současnosti města. I o chystaném mistrovství ve fotbale. Dostává se nám opět té nejlepší péče jakou jsme si jen mohli představit.

Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Pobyt v Petrohradu
30. Červenec 2017

Záštita projektu

Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brno, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.- hejtman Moravskoslezského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.- hejtman Královehradeckého kraje, Mgr. Zdeňka Leščišinová- starostka města Frenštát pod Radhoštěm, Ing. Radka Krištofová- starostka města Fulnek, Ing. Dagmar Sahánková- starostka města Hostinné, Mgr. Jana Drejslová- místostarostka města Rychnov nad Kněžnou, Bc. Lenka Ševčíková- starostka obce Klášterec nad Orlicí, Ing. Zdenka Szukalská- starostka města Moravský Beroun, Jaroslav Král- starosta města Benátky nad Jizerou, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem, Ing. Petr Rys, MBA- starosta města Bruntál, Ing. Pavel Dominik- starosta města Břeclav, Bc. Martin Staněk, DiS- starosta města Česká Skalice, Ing. Jan Jarolím- starosta města Dvůr Králové nad Labem, Petr Fiala- starosta města Letohrad, Petr Hable- starosta města Nové Město nad Metují, Vít Aldorf- starosta města Oslavany, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Mgr. Zdeněk Brož- starosta města Šumperk, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Petr Krejcar- starosta obce Veliny, Ing. Ivan Husák- starosta obce Zichovec, Alfred Plašil- místostarosta města Vrchlabí, Ing. Petr Poláček- místostarosta města Dobruška, RNDr. Jan Přichystal- místostarosta města Šumperk, Libor Koldinský- starosta města Týniště nad Orlicí, Radomil Kašpar- starosta města Litomyšl, Mgr. Josef Cogan- starosta města Nová Paka, Pavel Čejka- starosta města Bzenec, Bc. Jiří Vogel- starosta města Štíty, zastupitelstvo obce Deštné v Orlických horách, Ing. Vojtěch Štancl- místostarosta města Choceň, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.- hejtman Pardubického kraje, Ing. Věra Nechybová- primátorka statutárního města Ústí nad Labem, Mgr. Ivana Majíčková, MBA- starostka města Kunovice, Petr Hudousek - starosta města Rokytnice v Orlických horách, Rostislav Koštial- starosta města Mikulov, Ing. Petr Klouda- starosta města Rýmařov

Generální partner

Hlavní partneři

Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
RACHA KOVO SPORT s.r.o.

Partneři

ALFUN a.s.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
METALLPLAST-RECYKLING, spol. s r.o., - ekologické zpracování odpadů, odpady, sběrné suroviny
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
Zdeněk Tomášek s.r.o. - mezinárodní kamionová doprava
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
SNIP & CO - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Bizmark - reklamní agentura
Buchlovské hory
léčba pohybového aparátu
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kooperativa - pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
Kavárna Adria - caffé restaurant
Maximum Party Service - cateringový servis
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Zábojník - výroba cementového zboží
Hape - specializovaná prodejna kol
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!