Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

30. Červenec 2017
Pobyt v Petrohradu

Vydáváme se poznat Petrohrad. Je neděle a všude velká spousta lidí. Říkám Ivanovi: "vidíš jaká jsi celebrita, kolik lidí tě zde vítá". Ale skutečnost je jiná. Petrohrad slaví 320 let od založení námořní flotily. Na řece Něvě se objevují vojenská plavidla, je přítomen i prezident. Policie staví provoz na vjezdu z dálnic do města a kolony rostou a rostou až jsme v jedné z nich také uvízli. Ještě, že před námi jede Valerij s rodinou, jenž nás doprovází na místa, která stojí za to navštívit. Nad hlavou nám létají vojenské letky, zvedají se mosty a do města vplouvají křižníky a další plavidla. My se mezi tím vydáváme do Petrodvorce. Stojí na vyvýšeném místě a pod ním hlavní fontána se sochami zlatem potaženými. Zrovna tak kopule na střechách. Je to silný zážitek. Dále od této fontány pokračuje park s mnoha dalšími stavbami, které jsou také pastvou pro oči. Za parkem je moře.

Jsme zvaní na oběd a následně přejíždíme do středu města. Ty vzdálenosti v tak velkém městě znamenají přejezdy desítky kilometrů. S ohledem na svátek námořníků je zde hlava na hlavě. Parkujeme a loučíme se. Dále využíváme knižního průvodce městem.  Procházíme Nevskij pospekt, jdeme kolem Zimního paláce, prohlížíme a fotíme  chrámy, sochy a vojenská plavidla na řece. Říkáme si, že je potřeba vidět také Auroru. Za tou však musíme několik kilometrů. Paradoxem doby je, že za touto lodí, která odstartovala běh dějin poněkud jinak, stojí po sto letech na břehu komplex budov na níž jsou velké nápisy Samsung a Kia motors.

Je již dost hodin na to, abychom se vrátili k našemu hostiteli. Naše navigace, byť s nejnovější aplikací na Rusko, ne všechno zná a tak po chvíli bloudění nás u silnice čeká náš přítel Valerij se svou manželkou. Ptají se nás jak se nám v Petrohradě líbilo. Říkáme, že velmi. Co udiví na první pohled je ta rozloha. Ten obrovský prostor, na kterém žije tolik lidí. Dále je to množství opravených a zachovalých památek a také ta doprava ve městě po nových nebo opravených silnicích. Skoro všude čtyři a více pruhů. Kolem cest čisto a posečeno.  A stále se něco buduje. Ještě dlouho si povídáme o historii i současnosti města. I o chystaném mistrovství ve fotbale. Dostává se nám opět té nejlepší péče jakou jsme si jen mohli představit.

Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Pobyt v Petrohradu
30. Červenec 2017

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!