31. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

27. Červenec 2017
Kerimaki - Niirala

Potřebujeme nakoupit. Hned vedle největšího dřevěného kostela je market. Na parkovišti k nám přistupuje starší pán a hovoří něco o holčičce z Prahy. Ta za chvíli přichází a zdraví nás Česky. Vysvětluje nám, že má jednu babičku a dědu v Praze a druhou babičku s dědou tady ve Finsku. Táta, že je z Finska. Bylo to příjemné a milé setkání hned po ránu. Vydáváme se na posledních 100 km Finskem opět s podmračenou oblohou. Ale neprší. Zde na východě Finska je již řidší provoz. Občas se nějaké vozidlo zastaví a počkají si s fotoaparátem na projíždějícího Ivana na vysokém kole.

Postupně, jak se blížíme na hranice Finska, si uvědomuji, že jsem se nesetkal s nějakým zběsilým předjížděním nebo dokonce nedodržováním rychlosti. Pravda, stejně jako v Estonsku jsou zde dosti často radary, ale celkově je provoz přiměřený a v mezích předpisů. Je-li zde 60km/hod., tak řidiči jedou šedesát. Na silnicích prvních tříd je často povolená stokilometrová rychlost. Uprostřed mezi jízdními pruhy jsou cca po 50 cm vrypy do vozovky, upozorňující na mikrospánek, takže když na ně auto najede, osádce vozidla se rozdrnčí hlava. Co nás zpočátku trochu potrápilo, bylo placení kartou.  Platit se dá všude. I v malém obchůdku na konci vesnice. Ne jinak je tomu na parkovištích nebo u benzinek. Ale tam nebývá ani obsluha. Platí se přímo u stojanu a to dopředu před začátkem tankování. Možností je zaplatit v hotovosti, ale také do automatu. Takže si člověk musí poradit sám.

Přijíždíme do obce Niirala. Na jejím konci je silniční i železniční vstup do Ruské federace. Zůstáváme na noc na odstavné ploše před obcí, protože zde není žádná možnost ubytování. Jsme v tuto chvíli nejdále od České republiky. Po silnici víc jak 2000 km. Zítra se otáčíme k jihu. Do Petrohradu je odsud 360 km. Hodláme ještě vyřídit všechny vzkazy a telefonáty, protože od zítra bude změna tarifu. Proto se omezíme spíše na kratší sdělení, která budou i nadále umísťovány na web. Úplné zprávy a fotografie zašleme opět po vstupu do EU.

31. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Kerimaki - Niirala
27. Červenec 2017

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!