30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

26. Červenec 2017
Juva - Kerimaki

Opouštíme město Juva. Chvílemi jemně mží, ale dá se v tom jet. Je to znova nahoru, dolů. Kdo by sem chtěl jet na kole, tak ať trochu dopředu potrénuje. Opět projíždíme krajinou plnou jezer a lesů a mezi tím uvažuji, jak je důležité při cestování setkávat se se správným nastavením symbolů, aby se v nich každý zorientoval. Jsme zvyklí chodit na ona místa podle symbolů panáček/panenka. Ale v jednom kempingu byla uprostřed recepce a vpravo sprchy s wc se symbolem panáčka i panenky. A totéž bylo z levé strany. Protože se v tom nikdo neorientoval, tak všichni chodili všude. Možná je pan majitel šprýmař a čeká v recepci, jak se kdo zachová. Včera při nákupu jsem potřeboval zvážit okurek. Na váze nápisy pro ovoce a zeleninu jen ve finštině, což mně moc nepomohlo a k tomu jakési obrázky jednotlivých druhů zeleniny v tak zvláštních obrysech, že si do teď nejsem jistý zda jsem skutečně vážil to, co jsem kupoval. Říkám si, že pokud by to bylo správně vyobrazeno, tak to přece každý pochopí. Není tomu tak. Ráno se umývám v pánském oddělení, kde všechny symboly jsou nakresleny správně, přesto tam vstupují dvě děvčata, ve věku kolem deseti let a vydávají se směr WC. Možná jim to jen nikdo nevysvětlil.

Dostáváme se do města Salvonlinna. Je to moc pěkné město rozprostírající se podél břehu jezera. Na jeho konci je postaven jezerní hrad. Procházíme se po promenádě ze středu města, kolem přístavu a slunce, jako by si své paprsky schovávalo pro nás až sem. Vyčasilo se. Ani se nám odsud nechce. Dále se vydáváme do městečka Kerimaki, kde se nachází největší dřevěný kostel světa. Na parkovišti potkáváme českou rodinu a jsme rádi, že i zde je slyšet čeština. I v Savonlině byli Češi. Městečko leží na břehu jezera Puruvesi. Po prohlídce kostela zvažujeme, že na státní hranice to máme 100 km, což nám stačí na zítřejší etapu. Proto se rozhodneme zůstat zde, kde sice není ubytováni, ale je tady malý přístav se zázemím pro plachetnice. Parkujeme na okraji přístaviště a máme krásný výhled po jezeře. Protože jsme zde dříve než jindy, beru si kolo a jedu prozkoumat okolí.

30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Juva - Kerimaki
26. Červenec 2017

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!