30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

26. Červenec 2017
Juva - Kerimaki

Opouštíme město Juva. Chvílemi jemně mží, ale dá se v tom jet. Je to znova nahoru, dolů. Kdo by sem chtěl jet na kole, tak ať trochu dopředu potrénuje. Opět projíždíme krajinou plnou jezer a lesů a mezi tím uvažuji, jak je důležité při cestování setkávat se se správným nastavením symbolů, aby se v nich každý zorientoval. Jsme zvyklí chodit na ona místa podle symbolů panáček/panenka. Ale v jednom kempingu byla uprostřed recepce a vpravo sprchy s wc se symbolem panáčka i panenky. A totéž bylo z levé strany. Protože se v tom nikdo neorientoval, tak všichni chodili všude. Možná je pan majitel šprýmař a čeká v recepci, jak se kdo zachová. Včera při nákupu jsem potřeboval zvážit okurek. Na váze nápisy pro ovoce a zeleninu jen ve finštině, což mně moc nepomohlo a k tomu jakési obrázky jednotlivých druhů zeleniny v tak zvláštních obrysech, že si do teď nejsem jistý zda jsem skutečně vážil to, co jsem kupoval. Říkám si, že pokud by to bylo správně vyobrazeno, tak to přece každý pochopí. Není tomu tak. Ráno se umývám v pánském oddělení, kde všechny symboly jsou nakresleny správně, přesto tam vstupují dvě děvčata, ve věku kolem deseti let a vydávají se směr WC. Možná jim to jen nikdo nevysvětlil.

Dostáváme se do města Salvonlinna. Je to moc pěkné město rozprostírající se podél břehu jezera. Na jeho konci je postaven jezerní hrad. Procházíme se po promenádě ze středu města, kolem přístavu a slunce, jako by si své paprsky schovávalo pro nás až sem. Vyčasilo se. Ani se nám odsud nechce. Dále se vydáváme do městečka Kerimaki, kde se nachází největší dřevěný kostel světa. Na parkovišti potkáváme českou rodinu a jsme rádi, že i zde je slyšet čeština. I v Savonlině byli Češi. Městečko leží na břehu jezera Puruvesi. Po prohlídce kostela zvažujeme, že na státní hranice to máme 100 km, což nám stačí na zítřejší etapu. Proto se rozhodneme zůstat zde, kde sice není ubytováni, ale je tady malý přístav se zázemím pro plachetnice. Parkujeme na okraji přístaviště a máme krásný výhled po jezeře. Protože jsme zde dříve než jindy, beru si kolo a jedu prozkoumat okolí.

30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Juva - Kerimaki
26. Červenec 2017

Záštita projektu

Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brno, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.- hejtman Moravskoslezského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.- hejtman Královehradeckého kraje, Mgr. Zdeňka Leščišinová- starostka města Frenštát pod Radhoštěm, Ing. Radka Krištofová- starostka města Fulnek, Ing. Dagmar Sahánková- starostka města Hostinné, Mgr. Jana Drejslová- místostarostka města Rychnov nad Kněžnou, Bc. Lenka Ševčíková- starostka obce Klášterec nad Orlicí, Ing. Zdenka Szukalská- starostka města Moravský Beroun, Jaroslav Král- starosta města Benátky nad Jizerou, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem, Ing. Petr Rys, MBA- starosta města Bruntál, Ing. Pavel Dominik- starosta města Břeclav, Bc. Martin Staněk, DiS- starosta města Česká Skalice, Ing. Jan Jarolím- starosta města Dvůr Králové nad Labem, Petr Fiala- starosta města Letohrad, Petr Hable- starosta města Nové Město nad Metují, Vít Aldorf- starosta města Oslavany, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Mgr. Zdeněk Brož- starosta města Šumperk, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Petr Krejcar- starosta obce Veliny, Ing. Ivan Husák- starosta obce Zichovec, Alfred Plašil- místostarosta města Vrchlabí, Ing. Petr Poláček- místostarosta města Dobruška, RNDr. Jan Přichystal- místostarosta města Šumperk, Libor Koldinský- starosta města Týniště nad Orlicí, Radomil Kašpar- starosta města Litomyšl, Mgr. Josef Cogan- starosta města Nová Paka, Pavel Čejka- starosta města Bzenec, Bc. Jiří Vogel- starosta města Štíty, zastupitelstvo obce Deštné v Orlických horách, Ing. Vojtěch Štancl- místostarosta města Choceň, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.- hejtman Pardubického kraje, Ing. Věra Nechybová- primátorka statutárního města Ústí nad Labem, Mgr. Ivana Majíčková, MBA- starostka města Kunovice, Petr Hudousek - starosta města Rokytnice v Orlických horách, Rostislav Koštial- starosta města Mikulov, Ing. Petr Klouda- starosta města Rýmařov

Generální partner

Hlavní partneři

Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
RACHA KOVO SPORT s.r.o.

Partneři

ALFUN a.s.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
Zdeněk Tomášek s.r.o. - mezinárodní kamionová doprava
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
SNIP & CO - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Bizmark - reklamní agentura
Buchlovské hory
léčba pohybového aparátu
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kooperativa - pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
Kavárna Adria - caffé restaurant
Maximum Party Service - cateringový servis
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Zábojník - výroba cementového zboží
Hape - specializovaná prodejna kol
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!