29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

25. Červenec 2017
Kuovola - Juva

Je 16,5 stupně pod mrakem. Dostávám zprávu, že to v Čechách není o moc lepší. Opouštíme Tykkimäki a jedeme hlavní silnicí směr Mikkeli. Je to silnice první třídy, přesto na ní není takový provoz, jako jinde na hlavních tazích. Název Finsko země tisíců jezer je velmi příhodný. Cesta se vine každou chvíli podle nějakého jezera. Na některé je vidět, jiné je za stromy, u dalšího je odpočívadlo, aby se dalo i dobře fotit. Je zde ještě něco. Jakmile člověk vystoupí z auta, aby se porozhlédl, tak se v trávě objeví právě zrající lesní jahody. Je jich v této části docela hodně. Ale tu největší pro sebe objevil Ivan. Viz foto. S příjezdem do Finska se objevily také načervenalé skály. Netvoří hory co do výšky, ale vykukují z jezer, jsou v lesích, často jsou skrze ně vytesány průsmyky pro silnice. Je to jiná krajina než Pobaltí. A pro jízdu na kole je to každou chvíli táhle nahoru a zase dolů. Docela dřina. 

Za městem Mikkeli se odkláníme více na východ. Zde je již velký provoz a v určitém úseku i zákaz jízdy kol. Vše se daří vyřešit, avšak přicházející déšť nikoliv. Sedáme si společně do auta a čekáme, co bude. Po půl hodině se na chvíli zklidňuje. Proto pokračujeme v cestě. Záhy se vrací a při opakující se jízdě nahoru a dolů to hodně ubírá sil. Na chvíli nás rozveselil pán, co zastavil, když jsem čekal na Ivana a vyptával se na všechno možné. Pak popojel, aby si jej vyfotil, jak jede na kole. A tak se ho ptám, zda je novinář a on, že ne, že je jen hodně zvědavý člověk. Je z Irska a ve Finsku má chalupu.  Zajímavá kombinace. Před městem Juva se objevují dva kempy. Do prvního se jedu podívat autem a raději se hned obracím zpět. Druhý je o 5 km dál. V cíli je to 144 km. Ubytujeme se, uvaříme polévku a znovu začíná pršet. Ještě, že má kemping ve vybavení kuchyň a malou jídelnu. Tam doděláváme zbytek večeře a v jídelně zůstáváme až do večerky.

29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Kuovola - Juva
25. Červenec 2017

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!