29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

25. Červenec 2017
Kuovola - Juva

Je 16,5 stupně pod mrakem. Dostávám zprávu, že to v Čechách není o moc lepší. Opouštíme Tykkimäki a jedeme hlavní silnicí směr Mikkeli. Je to silnice první třídy, přesto na ní není takový provoz, jako jinde na hlavních tazích. Název Finsko země tisíců jezer je velmi příhodný. Cesta se vine každou chvíli podle nějakého jezera. Na některé je vidět, jiné je za stromy, u dalšího je odpočívadlo, aby se dalo i dobře fotit. Je zde ještě něco. Jakmile člověk vystoupí z auta, aby se porozhlédl, tak se v trávě objeví právě zrající lesní jahody. Je jich v této části docela hodně. Ale tu největší pro sebe objevil Ivan. Viz foto. S příjezdem do Finska se objevily také načervenalé skály. Netvoří hory co do výšky, ale vykukují z jezer, jsou v lesích, často jsou skrze ně vytesány průsmyky pro silnice. Je to jiná krajina než Pobaltí. A pro jízdu na kole je to každou chvíli táhle nahoru a zase dolů. Docela dřina. 

Za městem Mikkeli se odkláníme více na východ. Zde je již velký provoz a v určitém úseku i zákaz jízdy kol. Vše se daří vyřešit, avšak přicházející déšť nikoliv. Sedáme si společně do auta a čekáme, co bude. Po půl hodině se na chvíli zklidňuje. Proto pokračujeme v cestě. Záhy se vrací a při opakující se jízdě nahoru a dolů to hodně ubírá sil. Na chvíli nás rozveselil pán, co zastavil, když jsem čekal na Ivana a vyptával se na všechno možné. Pak popojel, aby si jej vyfotil, jak jede na kole. A tak se ho ptám, zda je novinář a on, že ne, že je jen hodně zvědavý člověk. Je z Irska a ve Finsku má chalupu.  Zajímavá kombinace. Před městem Juva se objevují dva kempy. Do prvního se jedu podívat autem a raději se hned obracím zpět. Druhý je o 5 km dál. V cíli je to 144 km. Ubytujeme se, uvaříme polévku a znovu začíná pršet. Ještě, že má kemping ve vybavení kuchyň a malou jídelnu. Tam doděláváme zbytek večeře a v jídelně zůstáváme až do večerky.

29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Kuovola - Juva
25. Červenec 2017

Záštita projektu

Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brno, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.- hejtman Moravskoslezského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.- hejtman Královehradeckého kraje, Mgr. Zdeňka Leščišinová- starostka města Frenštát pod Radhoštěm, Ing. Radka Krištofová- starostka města Fulnek, Ing. Dagmar Sahánková- starostka města Hostinné, Mgr. Jana Drejslová- místostarostka města Rychnov nad Kněžnou, Bc. Lenka Ševčíková- starostka obce Klášterec nad Orlicí, Ing. Zdenka Szukalská- starostka města Moravský Beroun, Jaroslav Král- starosta města Benátky nad Jizerou, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem, Ing. Petr Rys, MBA- starosta města Bruntál, Ing. Pavel Dominik- starosta města Břeclav, Bc. Martin Staněk, DiS- starosta města Česká Skalice, Ing. Jan Jarolím- starosta města Dvůr Králové nad Labem, Petr Fiala- starosta města Letohrad, Petr Hable- starosta města Nové Město nad Metují, Vít Aldorf- starosta města Oslavany, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Mgr. Zdeněk Brož- starosta města Šumperk, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Petr Krejcar- starosta obce Veliny, Ing. Ivan Husák- starosta obce Zichovec, Alfred Plašil- místostarosta města Vrchlabí, Ing. Petr Poláček- místostarosta města Dobruška, RNDr. Jan Přichystal- místostarosta města Šumperk, Libor Koldinský- starosta města Týniště nad Orlicí, Radomil Kašpar- starosta města Litomyšl, Mgr. Josef Cogan- starosta města Nová Paka, Pavel Čejka- starosta města Bzenec, Bc. Jiří Vogel- starosta města Štíty, zastupitelstvo obce Deštné v Orlických horách, Ing. Vojtěch Štancl- místostarosta města Choceň, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.- hejtman Pardubického kraje, Ing. Věra Nechybová- primátorka statutárního města Ústí nad Labem, Mgr. Ivana Majíčková, MBA- starostka města Kunovice, Petr Hudousek - starosta města Rokytnice v Orlických horách, Rostislav Koštial- starosta města Mikulov, Ing. Petr Klouda- starosta města Rýmařov

Generální partner

Hlavní partneři

Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
RACHA KOVO SPORT s.r.o.

Partneři

ALFUN a.s.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
Zdeněk Tomášek s.r.o. - mezinárodní kamionová doprava
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
SNIP & CO - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Bizmark - reklamní agentura
Buchlovské hory
léčba pohybového aparátu
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kooperativa - pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
Kavárna Adria - caffé restaurant
Maximum Party Service - cateringový servis
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Zábojník - výroba cementového zboží
Hape - specializovaná prodejna kol
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!