24. etapa - Tour d´Europe

20. Červenec 2017
Lihula - Kuresaare

Než se stačíme sbalit, přijíždí na místo našeho ubytování starší pán. Vystupuje z auta, dáváme se do řeči. Vyjde najevo, že to je majitel a že je to soukromý hospodář a že toto je něco jako vodácký kemp. Rozvyprávěl se o své minulosti a i tom, že také sportoval. Loučíme se a vydáváme se směr Virtsu. K trajektu přijíždíme za pět minut dvanáct. Ve dvanáct se jede. Je to o fous. Plavba trvá přibližně půl hodiny. Při výjezdu z trajektu na ostrov Muhu si Ivan počká, až se vyprázdní jeden jízdní pruh v lodi, nasedá na kolo a s hlavou vztyčenou vyjíždí ven. Pomocnicím v kuchyni padají přepravky z ruky, obsluha organizace výjezdu aut přestává organizovat a asi z poloviny zbylých aut v lodi je vidět blikání fotoaparátů. Myslím si, že jestli se řekne, že někdo něco dělá s grácií, tak to je právě teď.

Jsme na ostrově Muhu a pokračujeme na větší ostrov Saaremaa. Oba ostrovy spojuje umělý násep. Přijíždíme k obchodu, kde nakupujeme potraviny. Při východu ven slyšíme češtinu. Kontaktuje nás mladý pár a říkají, že jsou zde na kolech už druhý týden. Není zde tak často slyšet češtinu a vždy nás potěší, když se někdo zastaví. Jedeme dále na jih prozkoumat ostrov. Při jedné pauze čekám o kus dál na Ivana a po příjezdu mi říká: "hele, přinesl jsem ti tři oříšky pro Popelku" a v ruce drží větvičku s lískovými ořechy a pokračuje: "šaty tam nejsou, jen dvoje ponožky a slipy." Říkám:"to jsi vybral správně, nevím, co bych tady dělal s šaty." Postupně jsme se dostali k největšímu městu ostrova Kuresaare. Před městem jsme se ubytovali v něčem podobném kempu, kde bylo spíše více chatek a restaurace. Tentokrát jsme nevařili a dopřáli si večeři. Před večerkou si Ivan ještě zahrál košíkovou a stále poskytujeme další a další informace o naší cestě a projektu Na kole dětem.

24. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Lihula - Kuresaare
20. Červenec 2017

Záštita projektu

Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brno, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.- hejtman Moravskoslezského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D.- hejtman Královehradeckého kraje, Mgr. Zdeňka Leščišinová- starostka města Frenštát pod Radhoštěm, Ing. Radka Krištofová- starostka města Fulnek, Ing. Dagmar Sahánková- starostka města Hostinné, Mgr. Jana Drejslová- místostarostka města Rychnov nad Kněžnou, Bc. Lenka Ševčíková- starostka obce Klášterec nad Orlicí, Ing. Zdenka Szukalská- starostka města Moravský Beroun, Jaroslav Král- starosta města Benátky nad Jizerou, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem, Ing. Petr Rys, MBA- starosta města Bruntál, Ing. Pavel Dominik- starosta města Břeclav, Bc. Martin Staněk, DiS- starosta města Česká Skalice, Ing. Jan Jarolím- starosta města Dvůr Králové nad Labem, Petr Fiala- starosta města Letohrad, Petr Hable- starosta města Nové Město nad Metují, Vít Aldorf- starosta města Oslavany, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Mgr. Zdeněk Brož- starosta města Šumperk, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Petr Krejcar- starosta obce Veliny, Ing. Ivan Husák- starosta obce Zichovec, Alfred Plašil- místostarosta města Vrchlabí, Ing. Petr Poláček- místostarosta města Dobruška, RNDr. Jan Přichystal- místostarosta města Šumperk, Libor Koldinský- starosta města Týniště nad Orlicí, Radomil Kašpar- starosta města Litomyšl, Mgr. Josef Cogan- starosta města Nová Paka, Pavel Čejka- starosta města Bzenec, Bc. Jiří Vogel- starosta města Štíty, zastupitelstvo obce Deštné v Orlických horách, Ing. Vojtěch Štancl- místostarosta města Choceň, JUDr. Martin Netolický, Ph.D.- hejtman Pardubického kraje, Ing. Věra Nechybová- primátorka statutárního města Ústí nad Labem, Mgr. Ivana Majíčková, MBA- starostka města Kunovice, Petr Hudousek - starosta města Rokytnice v Orlických horách, Rostislav Koštial- starosta města Mikulov, Ing. Petr Klouda- starosta města Rýmařov

Generální partner

Hlavní partneři

Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
RACHA KOVO SPORT s.r.o.

Partneři

ALFUN a.s.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
METALLPLAST-RECYKLING, spol. s r.o., - ekologické zpracování odpadů, odpady, sběrné suroviny
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
Zdeněk Tomášek s.r.o. - mezinárodní kamionová doprava
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
SNIP & CO - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Bizmark - reklamní agentura
Buchlovské hory
léčba pohybového aparátu
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kooperativa - pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
Kavárna Adria - caffé restaurant
Maximum Party Service - cateringový servis
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Zábojník - výroba cementového zboží
Hape - specializovaná prodejna kol
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!