24. etapa - Tour d´Europe

20. Červenec 2017
Lihula - Kuresaare

Než se stačíme sbalit, přijíždí na místo našeho ubytování starší pán. Vystupuje z auta, dáváme se do řeči. Vyjde najevo, že to je majitel a že je to soukromý hospodář a že toto je něco jako vodácký kemp. Rozvyprávěl se o své minulosti a i tom, že také sportoval. Loučíme se a vydáváme se směr Virtsu. K trajektu přijíždíme za pět minut dvanáct. Ve dvanáct se jede. Je to o fous. Plavba trvá přibližně půl hodiny. Při výjezdu z trajektu na ostrov Muhu si Ivan počká, až se vyprázdní jeden jízdní pruh v lodi, nasedá na kolo a s hlavou vztyčenou vyjíždí ven. Pomocnicím v kuchyni padají přepravky z ruky, obsluha organizace výjezdu aut přestává organizovat a asi z poloviny zbylých aut v lodi je vidět blikání fotoaparátů. Myslím si, že jestli se řekne, že někdo něco dělá s grácií, tak to je právě teď.

Jsme na ostrově Muhu a pokračujeme na větší ostrov Saaremaa. Oba ostrovy spojuje umělý násep. Přijíždíme k obchodu, kde nakupujeme potraviny. Při východu ven slyšíme češtinu. Kontaktuje nás mladý pár a říkají, že jsou zde na kolech už druhý týden. Není zde tak často slyšet češtinu a vždy nás potěší, když se někdo zastaví. Jedeme dále na jih prozkoumat ostrov. Při jedné pauze čekám o kus dál na Ivana a po příjezdu mi říká: "hele, přinesl jsem ti tři oříšky pro Popelku" a v ruce drží větvičku s lískovými ořechy a pokračuje: "šaty tam nejsou, jen dvoje ponožky a slipy." Říkám:"to jsi vybral správně, nevím, co bych tady dělal s šaty." Postupně jsme se dostali k největšímu městu ostrova Kuresaare. Před městem jsme se ubytovali v něčem podobném kempu, kde bylo spíše více chatek a restaurace. Tentokrát jsme nevařili a dopřáli si večeři. Před večerkou si Ivan ještě zahrál košíkovou a stále poskytujeme další a další informace o naší cestě a projektu Na kole dětem.

24. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Lihula - Kuresaare
20. Červenec 2017

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!