Na kole dětem Podorlickem

Cyklojízda po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor 28.-29.4.2018
28. Duben 2018

Co takhle vyrazit na pohodovou víkendovou cyklojízdu po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor? Řeka Divoká Orlice obdobně jako francouzská řeka Loira tu spojuje hned několik panských sídel, které jsou opět v rukách soukromých majitelů, a co víc původních šlechtických rodů. Zámky na Orlici, zvané příznačně také jako Česká Loira, jsou skutečnou perlou Podorlicka. Možná někdo z vás na některý ze zámků již zavítal s pořadem České Televize Modrá krev, kterou uvádí František Kinský. Však i na jeho zámku se zastavíme!

Projeďte se s námi tímto malebným krajem a poznejte část jeho kulturního bohatství. V rámci 2-denní cyklotour budeme obdivovat celkem 7 zámeckých areálů, které jsou opět v péči rodu Sternbergů, Kinských, Kolowratů či rodu Bubna z Litic. Ale nejen! Pestrý program s možností zkrácených prohlídek na zámcích bude příjemným zpestřením a zastávkou na trase. Výtěžek akce bude věnován Dětské klinice – Fakultní nemocnici v Hradci Králové na podporu onkologické péče o děti s nádorovými onemocněními či lymfoblastickou leukemií.

Čeká nás krásných 130 km ve dvou dnech. Přidejte se k nám.

Staňte se součástí našeho cyklotýmu!

Do cykloakce, k pelotonu v čele s Josefem Zimovčákem, se můžete aktivně zapojit i bez registrace, třeba jen na část trasy. Trasa je vhodná pro silniční, treková, horská i vysoká kola. Chcete-li mít však zajištěný veškerý servis, pak se nezapomeňte ZAREGISTROVAT.

Zvolte si typ registrace, který Vám bude vyhovovat a vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do pátku 20. 4. 2018 na info@dsohp.cz. Ale neváhejte, kapacita registrací je omezena!

Přihlášku k registraci včetně podrobností k rozsahu zajištěných služeb najedete zde pro elektronické vyplnění  a zde pro tisk a vyplnění v ruce

Podpořte akci i Vy, a zapojte se do soutěže o prima ceny

Každý účastník cykloakce, který podpoří projekt Na kole dětem, buď vlastní registrací na akci nebo finančním darem do pokladničky či zakoupením některého z nadačních předmětů Na kole dětem, získá slosovatelný kupón a bude zařazen do soutěže o ceny. Závěrečné slosování a vyhlášení výherců proběhne v cílovém místě jako oficiální ukončení této 2-denní cyklotour Podorlickem, a to v Hradci Králové (parkoviště u Orlice shopping park). Hlavní cenou je dětské kolo, vyhrát můžete ale také cyklohelmy, cyklodresy a další příjemné ceny!

Vyrážíme z Hradce Králové od nákupního centra Orlice shoping park. Lepší místo startu v Hradci jsme pro tento cyklovýlet zvolit nemohli, a to nejen pro jeho symbolický název! Zde bude vyhrazeno parkování pro účastníky akce (možnost parkování ze So/Ne) a možnost zakoupení nadačních předmětů fondu Na kole dětem.

časový plán

1.den: 65 km - trasa z Hradce Králové přes Zámky na Orlici do Rychnova nad Kněžnou

společný odjezd 9,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové

společný dojezd cca 19,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou

Trasa:

Hradec Králové Orlice shopping park – Týniště n.O. – Častolovice (zámek) – Nový zámek Kostelec n.O. (zámek) – Doudleby nad Orlicí (zámek) – Potštejn (zámek) – Merklovice u Vamberka (Chata Vyhlídka) – Rychnov nad Kněžnou (večerní prohlídka zámku)

Ubytování: pro registrované zajištěno v Hotelu Havel/Penzionu U zvonu na náměstí v Rychnově n.Kn.

mapa trasy 1. den

2.den: 55 km – trasa z Rychnova nad Kněžnou přes zámek Opočno do Hradce Králové

společný odjezd 9,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou

společný dojezd cca 17,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové <

Trasa: Rychnov n.Kn. – Kvasiny (zámek) – Podbřezí (zámek) – Opočno (zámek) – Hradec Králové

mapa trasy 2. den

Podrobný program a časový plán naleznete zde.

Po trase možnost občerstvení.

Trasa je vhodná jak pro silniční tak treková, horská kola nebo vysoká kola.

Registrace a více informací k akci na uvedených kontaktech:

Michaela Janková tel. 725 921 969, info@dsohp.cz

Eva Vaníčková tel. 774 125 014, vanickova@dsohp.cz

Registrační poplatek zaleží na službách, které si vyberete a je uveden v registračním formuláři.

Kapacita registrací omezena.

Organizátor: Nadační fond Na kole dětem a Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko www.dsohp.cz

Partneři akce:

Audis Bus s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, www.audisbus.cz

Cushman & Wakefield s.r.o. – Orlice park shopping, www.orlicepark.cz

Destinační management Hradecko, www.hradecko.eu

Studio EMD, www.emd.cz

Matrix autocentrum, http://autocentrum.matrix-as.cz/

 

leták akce

plakát akce

        

Záštita projektu

JUDr. Martin Netolický, PH.D.- hejtman Pardubického kraje, Pavel Pacal- náměstek hejtmana Kraje Vysočina a radní města Třebíč, Ing. Tomáš Macura, MBA- primátor statutárního města Ostrava, MUDr. Miroslav Adámek- primátor statutárního města Zlín, Ing. Petr Vokřál- primátor statutárního města Brna, Ing. Martin Charvát- primátor statutárního města Pardubice, Bc. Tomáš Navrátil- náměstek primátora statutárního města Přerov, Dana Navrátilová- místostarostka města Lipník nad Bečvou, Mgr. Eliška Olšáková- starostka města Valašské Klobouky, Ing. Hana Příleská- starostka města Uherský Ostroh, Ing. Zuzana Vejvodová- starostka MČ Praha- Zbraslav, PaedDr. Hana Potměšilová- starostka města Hustopeče, Mgr. Lenka Mrzílková- starostka města Neratovice, Ing. Iveta Koulová- starostka města Unhošť, Mgr. Renata Smutná- starostka města Strážnice, Ing. Bc. Marie Semelová- starostka města Luhačovice, Lubomír Šobich- starosta města Studénka, Mgr. Petr Řezníček- starosta města Chrudim, Ing. Miloslav Přikryl- starosta města Lipník nad Bečvou, Ing. Jaroslav Končický- starosta města Slavičín, Mgr. Jaroslav Světlík- starosta města Rosice, Vladimír Měrka- starosta města Náměšť nad Oslavou, Jindřich Skočdopole- starosta města Polná, Mgr. Jan Tecl, MBA- starosta města Havlíčkův Brod, Ing. Tomáš Škaryd- starosta města Chotěboř, Bc. Jakub Nekolný- starosta města Český Brod, Ing. Vlastimil Picek- starosta města Brandýs nad Labem- Stará Boleslav, Vladimír Urban- starosta města Roudnice nad Labem, PhDr. Radim Wolák- starosta města Velvary, Mgr. Jan Čižinský- starosta MČ Praha 7, Ing. Pavel Richter- starosta MČ Praha 5, Dr. Ing. Jiří Peřina- starosta města Hořovice, Václav Kočí- starosta města Rokycany, Mgr. Karel Naxera- starosta města Přeštice, Ing. Jiří Švec- starosta města Nepomuk, Ing. Michael Forman- starosta města Horažďovice, Bc. Petr Mottl- starosta města Sušice, Pavel Valdman- starosta města Hartmanice, Mgr. Rudolf Salvetr- starosta města Klatovy, Petr Málek- starosta města Kašperské Hory, Jan Löffelmann- starosta města Kdyně, Milan Lúčka- starosta města Hodonín, Rostislav Mihel- starosta obce Drslavice, Ing. Jaroslav Kreml- starosta obce Lužice, Ing. Vladimír Černý- starosta obce Rouchovany, Ing. Josef Bíža- starosta obce Mšené- lázně, Zdeněk Kofent- starosta obce Družec, Libor Pospíšil- starosta obce Prášily, Josef Tkadlec- starosta obce Horní Lideč, Vladimír Pánek- starosta města Čimelice, Ing. Richard Ehler- starosta městyse Suchdol nad Odrou, Mgr. Michael Kašpar- místostarosta města Kolín, Ing. Pavel Zálom- místostarosta města Slaný, Bc. Lukáš Herold - místostarosta MČ Praha 5, Radek Rejna- radní MČ Praha- Zbraslav

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
ALFUN a.s.
AR Brno, spol. s r.o. - výrobce a dodavatel potrubních součástí
Kaláb - stavební firma
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby

Partneři

RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Kamenictví Zimovčák  - kamenické a štukatérské práce
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Stavreko - provádění staveb a jejich změn
Zábojník - výroba cementového zboží
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Gumex - maloobchodní i velkoobchodní prodej a zpracování pryže
Kavárna Adria - caffé restaurant
Kubica - návrhy a realizace reklamy
AK Dent - stomatologické centrum
léčba pohybového aparátu
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Sportobchod.cz - tvůj nejlepší spoluhráč
Buchlovské hory
Maximum Party Service - cateringový servis
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!